Rádi vám poradíme. Zavolejte, nebo nám pošlete email ...
+420 222 311 280 info@taxvision.cz

Prominutí daně z přidané hodnoty za elektřinu a plyn za listopad a prosinec 2021

9.11.2021 2 minuty

Rozhodnutím Ministrině financí se promíjí DPH za elektřinu a plyn za období listopad a prosinec 2021.

 

Elektřina a plyn v listopadu a prosinci 2021 s nulovou sazbou DPH

Ministryně financí 20.10.2021 rozhodla o prominutí povinnosti přiznat a zaplatit DPH za období od 1.listopadu do 31. prosince 2021 za:

  • dodání elektřiny nebo plynu u něhož vznikla povinnost přiznat daň a a daň z přidané hodnoty z přijaté částky úplaty, je-li přijata před uskutečněním dodání u níž vznikla povinnost přiznat daň
  • daň z přidané hodnoty při dodání elektřiny nebo plynu, pokud vznikla při jejich dodání povinnost přiznat daň
  • daň z přidané hodnoty, pokud vznikla při pořízení plynu z jiného členského státu povinnost přiznat daň.

Daň z přidané hodnoty se promíjí, pokud se zdanitelné plnění uskutečnilo nebo úplata, u níž vznikla povinnost přiznat daň, byla přijata, v období od 1. listopadu 2021 do 31. prosince 2021.

Proto doporučujeme všem odběratelům zkontrolovat faktury od dodavatelů elektřiny a plynu za dané období, zda neobsahuje daň. Správcem daně by mohl být odpočet vyhodnocen jako neoprávněný.

Rozhodnutí bylo zveřejněno ve Finančním zpravodaji č. 34/2021 dne 20.10.2021.

Kategorie Aktuality